Dobit BH Telecoma za šest mjeseci veća nego lani

Bez autora
Jun 27 2021

BH Telecom je za prvi kvartal ove godine ostvario dobit veću nego prošle godine za šest mjeseci, kazao je generalni direktor BH Telecoma za Federalnu televiziju ne iznoseći više detalja.

- Ostvarujemo i povećanje prihoda i rekao bih pozitivne trendove, kazao je Sedin Kahriman.

U posljednjih pet godina ukupan prihod sektora telekomunikacija je u padu, a u izvještaju MMF-a je ukazano da vrijednost telekoma u Federaciji opada te da bi održivost njihovih poslovnih modela mogla biti dovedena u pitanje u dužem roku. Kahriman ističe da su tome doprinijeli liberalizacija tržišta, konkurencija, sve što je za krajnje korisnike jako dobro i pozitivno.

- Također i neki globalni trendovi, uloga i uticaj svjetskih OTT igrača koji iz godine u godinu uzimaju sve veći dio kolača. Ono što je fakt da telekom operateri u svijetu imaju mogućnost izbora - da se transformišu,da prepoznaju potrebe tržišta, trendove, da prolaze putovanje od tradicionalnog komunikacijskog servis provajdera u savremene digitalne kompanije, ili da ne čine ništa i propadnu. BH Telecom se transformiše. Pokrenuli smo niz kapitalnih projekata u smislu digitalne transformacije. Mislim i na tehnološke projekte, ali i organizacione. BH Telecom prolazi svoj put tranformacije i postaje savremena digitalna kompanija, istakao je, između ostalog, Kahriman.

Smatra da rješenje nije privatizacija.

- To je i neko opšte raspoloženje kada je u pitanju Vlada FBiH i konkretno premijer Novalić, dodao je.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik